יום חמישי, 19 באפריל 2012

לטלפן ליקום

קיבלתי טלפון היום מרגש ביותר. "שלום" היא אמרה לי,"זו את, רונית?" ומכאן השפה קלחה ,וכל סיפורה על כך שיש לה הכל ואין לה,על כך ש"כילדה הלכתי לאיבוד ומרגישה שאני משמרת את המקום הזה"... והשיחה המשיכה ,והמשיכה כשאני מקשיבה ומהדהדת מדי פעם ,שופכת אור  על אותם ניצוצות שקיימים בעולמה שיגדלו ויעצמו. הפער הזה הענק בין מה שיש לה, לכך שהיא מסתובבת בחיים "מסויטת", ניתן לצמצום.הביקורת העצמית שלה, האוטומט המאוד משוכלל שפיתחה מאז שזוכרת את עצמה והיא ממש לא צעירה ,בעלת משפחה ענפה ,ילדים ,נכדים, יכול בהחלט להשתתק ולהנמיך את הווליום שלו ע"י החיבור למה שיש, בלי לשקר את העצמי,רק להתבונן במה שיש , בקביעות, בהתמדה ולנשום את זה פנימה, להפנים את זה. במקרה שלה נדרשים תהליכים נוספים ,אשר שיקפתי לה במהלך השיחה.
 המרגש הוא שהשיחה נפתחה בזה שהספר "מפתחות לגן עדן מכתבים מהגיהנום" כאילו נכתב בשבילה,כאילו בשמה....כ"כ התחברה לכתוב, לחלקים שונים כמו "להתיידד עם הפחד" , וגם ל"בין עצים וגבים עובר עמוד שדרה אחד" ...מרגישה כי באה לעולם נטולת שורשים ומצד שני מאוד התחברה לעץ הסקויה ,(ממש כמוני)שבציור לא מודע ציירה אותו כך,רחב ,גדול ,ענק וכמובן עם נוכחות שמצריכה שורשים מספיק עמוקים כדי להכיל אותו......
כ"כ מרגש אותי לדעת שהספר שכתבתי נוגע ...
מייד אח"כ קיבלתי טלפון נוסף מאישה חרדית שהספר "נפל לידיה " ופתח את מה שקשה לה לבלוע , את הטראומה שעברה,את המקום הקשה שנמצאת בו, הפרעות האכילה הקשות , הגירושין במגזר והנידוי,בחורה צעירה שכרגע נמצאת בחושך  המאיים מהחברה שבה היא חייה.
טלפון שהביא אותי שוב לרצון שאוכל לטפל ,לתמוך ולעזור לכאלה שאין ידם משגת לשלם עבור הטיפול. המקום של המטפלת שזו עבודתה ושכרה בצידה פוגש את המקום ההתנדבותי  והמשבצת הזו תפוסה.
כן, יש לי חלום שאוכל לטפל באותם מקרים שהידע והיכולות שלי יועילו להם מבלי לתת את הדעת לנושא השכר.
וכאן אני כנראה צריכה "לטלפן" ליקום , "אתה שומע, אני מבקשת ערוץ שפע כך שאוכל לתרום את חלקי ואת הנסיון והידע שצברתי לכל אותם אלה שידם אינה משגת אך מאוד זקוקים ..."
אז הנה, שלחתי, ביקשתי,מבקשת, אתה שומע????

3 תגובות:

 1. תודה לכל אלה שהגיבו לבלוג,בפרטי,במייל ובע"פ.מחמם את הלב,לגמרי.
  למי שהתעניין ,למה התכוונתי בערוץ השפע אז כך, כוונתי שקרן כלשהי, תרומה, עמותה וכיו"ב שלהם יש את הממון ,יממנו את האפשרות שאוכל לעזור/להנחות/לטפל בכל אותם מקרים שזקוקים אך אין ממון בכיסם.
  אז זה המברק אשר אני שולחת מעלה מעלה......

  השבמחק
 2. היי רונית,
  יש לי מה להגיד - אני באופן אישי מציעה לטלפן לבורא עולם, כי הוא זה שמנהל את היקום.
  בורא עולם, הוא המקור של הטוב... לכל הנתינה, אם היא חומרית ואם היא רוחנית.
  יש לך סיבה שביקשת ערוץ שפע מהיקום ולא מבורא עולם?
  "מפתחות לגן עדן מכתבים מהגיהנום" מדהים ומפתיע אותי כל פעם מחדש מה יוצא מהספר המיוחד הזה.
  כל מה שחיפשתי... נמצא בו.
  לא פלא שאת מקבלת טלפונים מאנשים רבים שמאוד רוצים לשתף אותך בחווית הקריאה... ומה הם מצאו בתוכו.
  אני מצאתי עומק של אמת, חיבור לקשת רגשות ותחושות.
  מעבר למפתחות ולמכתבים... הספר עורר אצלי עצירה של התבוננות.
  מצאתי בין המילים, הפסלים והציורים חתיכות פסיפס חיים, הן שלך, הן של זואי, לתוכו התחבר פסיפס החיים שלי.
  כולנו מתחברים בסופו של דבר אל רקמה אנושית אחת גדולה המספרת כל אחד את סיפור חייו.
  מצאתי שהספר יכול להתאים לכל מי שעובר מצבים שונים בתקופות שונות של החיים.
  מי שמחפש שורשים להיאחז בהם ימצא גן עדן מלא בשפע לא רק של שורשים תובנות ומסרים.
  מרגישים שאתם נטולי שורשים? נטולי חיות? הספר מיועד לכם!
  מי שייקח את הספר לידיו והתבונן בו יראה שהשמים מוארים באור אלוהי ופרפר אחד שמחפש מקום לשבת ללא מורא... מהמקום הזה מתחיל הסיפור המצמרר של זואי.
  רונית, מרגש אותך לדעת שהספר שלך נוגע?, אכן, נוגע... מעורר את הרגש!.
  מהיכרותי אותך שנים רבות... ערוץ השפע מזמן נפתח לרווחה ואת כבר שם, עושה הרבה, את תומכת, את מתנדבת, את תורמת מהידע ועוזרת לאלו שאין ידם משגת לשלם עבור הטיפול.
  אינני מבינה על איזה ערוץ את מדברת?
  כפי שכבר כתבתי בהתחלה... בורא עולם הוא המקור של הטוב והשפע, טלפני לבורא עולם הנמצא אי שם במרומים, שם כל חלומותייך ורצונותיך בן רגע מתגשמים!

  השבמחק
  תשובות
  1. אור היקרה
   השארת אותי פעורת פה....
   את צודקת אני בשפע!!!! אלא שאני פניתי ליקום בכדי שאעשה הרבה יותר ולמען קהל גדול יותר,ולשם כך אני ממש צריכה את היקום.בורא עולם חולש על היקום ומבחינתי נמצא בכל מקום ,גם בתוכנו, ניצוצות של אלוהים.
   תבורכי,על המשוב המרגש.
   את יודעת ,מבחינתי אני מדברת אליו ולכל צוות מלאכיו.
   תודה לך יקרה

   מחק