יום שבת, 3 במרץ 2012

למה זואי ????

אז למה זואי ?
באחת מההשקות לספר החדש שלי "מפתחות לגן עדן מכתבים מהגיהנום", נשאלתי :למה בחרת דווקא את זואי? ואני מניחה כי הכוונה היתה לשאול,למה מכל סיפורי המקרים שלך,בחרת דווקא אותה,ובמילים אחרות למה דווקא סיפור כל כך קשה של התעללות מינית  ואונס?
האמת ? שאלה מצוינת !
בהחלט יכולתי להביא את הסיפור של זו שהלכה עם "חצי בית מרקחת" בתיק באופן קבוע ולאחר מס' טיפולים הפסיקה ליטול כדורים ,ויותר חשוב, הפסיקה לסבול מכאבי ראש.
יכולתי להביא את הסיפור של זה שהפסיק לצלוע והחל ללכת יציב לאחר שטיפלתי בו ובסיפור כאבי הגב שלו.
יכולתי להביא גם את הסיפור של זו שהעיזה להתנתק ולצאת מנישואין אומללים שכללו אלימות קשה והתעללות נפשית רגשית,ויצאה לדרך חדשה תוך אמונה בעצמה מחד והשמת גבולות חדשים וברורים למה שאוהבת ומהותי לה  ומה שמפריע ולא מתאים לה, מאידך.
כן,יכולתי להביא גם את סיפורן של אלה שעשו תהליכים משמעותיים של חיזוק עצמי,אהבת עצמן וחיבור לעצמן ומהמקום הזה יכלו לעשות את השינוי המאוד משמעותי של צמצום הפער בין נשות הקרירה המאוד מצליחות לבין קשיי ההתמודדות עם המציאות בחיי היום-יום בתא המשפחתי.
אני מדברת על מקרים של "כמעט פירוק משפחתי" ,"פירוד זמני" או כוונה /רצון לפרק "ויהי מה".....
ומתוך העבודה האישית האינטנסיבית שנעשתה, השתנו דפוסים ,השתנו סדרי עדיפויות, חוזקה הזוגיות וחוזק הקשר המשפחתי מקצה לקצה.
אז כן יכולתי,אך בחרתי להשתמש במכתביה של זואי ובסיפור המקרה שלה מהסיבה הברורה ,כי זהו סיפור מובהק של יציאה מחושך לאור.
הסלוגן שלי הוא : מחושך לאור -הכל אפשרי, כוחות מסתדרים תוך כדי תנועה
מבחינתי גיהנום כזה שזואי עברה ,הוא החושך בהתגלמותו.
המכתבים שלה הם מכתבים אוטנטיים, ללא פילטר ! כתיבתה מדהימה ומרגשת,וניתן ללמוד ממנה המון על התהליך שעשתה,על התקשורת המילולית והלא מילולית,על יחסי מטפלת ומטופלת, ועל קשת הרגשות שעוברת המטופלת בתהליך... לא ניתקלתי במכתבים כאלה, אמיתיים באלה.
התנועה שעשתה בתהליך סזיפי ומשמעותי שנמשך כ-5 שנים, מחיים "ללא חיים", מבריחה לשתיה , לסמים או לעבודה סביב לשעון ,מנתק גופני לחיים עם כל המשמעות של "חיים"- לחוות,להרגיש, לכאוב, להאמין,לאהוב,לשמוח ,להתעצב...להעיז, לפרוץ.... חיים !!!
נראה לי ,שאני כבר לא צריכה להסביר למה דווקא זואי....
ואם כבר ,אז אפשר ללמוד מזואי, בהחלט אפשר.
אז תודה לשאלה שהזיזה אותי וגרמה לי לנוע ממקומי ,להתישב ולכתוב את הבלוג
ואם אתם תוהים אז גם כאן  תמצאו על הספר "מפתחות לגן עדן מכתבים מהגיהנום"
בחנויות הספרים ובהפצה ישירה.
שבוע נפלא
רונית טסלר

7 תגובות:

 1. וזה מה שכתבה לי מטופלת שרוצה להשאר בעילום שם:
  "רונית, בעיניי לספר הזה יש ערך מיוחד, למה?, כי יש בו תהליך... יצירה אמיתית שכתבת אותה קודם כל בשבילך!, כמטפלת, מורה ומנחה. זואי כותבת מנבכי הנפש והיא דוגמה לכל מי שמאבד תקווה. הספר שלך מעורר השראה בצבעים בציורים בפסלים ... המפתחות המלווים את המכתבים באוטנטיות הם כלי חשוב, הם שפה, הם חמצן החיים, הם עוצמה לכל מי שמחפש למלא ולהתמלא באור ואהבה. תודה שכתבת את הספר הזה גם בשבילי!!!"

  השבמחק
  תשובות
  1. אותי זה מרגש ביותר,תגובות כאלה הבאות מהלב.ועל כך אני מודה , מודה .

   מחק
 2. אני מצטרף לבחירתך (הסיפור של זואי) . אני מעריך את יכולת הכתיבה והשיתוף של זואי ואת יכולתה לסחוף אותנו לחוות את שעברה, עוברת.
  כמו בסרט.
  אנשים כמוני שאינם מחוברים לצד הרוחני "כאילו עולים על טיסה שלוקחת אותם לעולם אחר, לעולם שאינם מכירים". היכולת של זואי לגרום לנו לחוש אותה , להיות איתה , לכאוב איתה ולטפס איתה , היא חוויה מיוחדת.
  תענוג לקרוא את הספר.
  ברכותי.

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה עפר. מחמם את הלב לקרוא את תגובתך ולהרגיש את האנרגיה מבעד למילים.אני בהחלט מסכימה איתך בנוגע לבחירתה של זואי ויכולת הכתיבה שלה.
   תודה

   מחק
 3. והנה המלצה לספר שפורסמה ב"הייקיו אשדוד"
  https://docs.google.com/open?id=1Rq8nESPiGD-CHQ1JodDGzWxMC28HTXD6XicAS-22ZM2Usmw_Nd8SBnBHSbKR

  השבמחק
 4. הי רונית
  הספר שלך מופלא,חוויתי, עוצמתי... אני נוהגת לקרוא ממנו למטופליי ,כל פעם פרק הרלוונטי לסיטואציה שבה אני פוגשת אותם.בד"כ הם יוצאים עם ספר...:)
  תודה לך,שותפה נאמנה לדרכך...
  נגה

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה נגה יקרה
   תבורכי
   המרכז שלך ,אנרגטי ומזמין, לסדנאות ולמפגשים אישיים.
   נהנית מאוד להיות שותפתך לדרך :)
   רונית

   מחק